loading...

ست هدیه مردانه

راهنمای خرید ست هدیه مردانه

علت چشمک زدن ستاره ها چه می باشد؟

نازنین بازدید : 6 سه شنبه 19 اسفند 1399 نظرات (0)

چه چیزی باعث چشمک زدن ستاره ها می شود؟ وقتی به آسمان نگاه می کنید ، چشمک زدن ستاره ها را می بینید. احتمالاً هنگام قرار دادن قاشق چای خوری در لیوان چای ، متوجه شکل خمیده آن شده اید و اگر تاکنون به ماهیگیری رفته اید ، احتمالاً متوجه شده اید که اگر شکست نور را در نظر نگیرید ، با یک تور خالی به خانه می آیم!

 

همین امر در مورد جو زمین صادق است ، جایی که نور با عبور از لایه های جو با تراکم های مختلف شکسته می شود. به عنوان مثال ، چگالی هوای گرم کمتر از هوای سرد است. لایه هوا درست بالای آسفالت سیاه در خیابان گرمتر از لایه های بالای آن است. نور این لایه ها را سوراخ می کند و این باعث می شود آسفالت روبروی شما در یک روز تابستان مواج به نظر برسد ، که ما آن را سراب می نامیم. لایه های هوا اشعه های نور را می شکند و باعث می شود آسفالت خیابان مایع به نظر برسد و حتی گاهی می توان تصویر منعکس شده ماشین را در این لایه مشاهده کرد.

 

در نزدیکی سطح زمین ، لایه های هوا تقریباً پایدار و همگن هستند. اما فقط چند کیلومتر دورتر دنیای دیگری وجود دارد! در این جهان ، جریان هوا دائماً به اطراف می زند. بسته های كوچك هوا كه سلول نامیده می شوند ، قطری در حدود چند ده سانتی متر دارند كه مدام به اطراف می وزند و با عبور از این سلول ها ، نور خم می شود.

 

در حقیقت ، نور ستارگان در طول سالهای نوری بین زمین و مادرشان به طور مساوی حرکت می کند و اگر آنها با جو زمین مطابقت نداشته باشند ، کاملاً مستقیم به چشم ما می رسند ، اما چه می توانیم بکنیم که زمین ما دور خود داشته باشد جو

چگونه در وردپرس جدول ایجاد کنیم؟

نازنین بازدید : 6 چهارشنبه 13 اسفند 1399 نظرات (0)

چگونه در وردپرس جدول ایجاد کنیم؟

به طور کلی به دو شکل می توانیم در وردپرس، جدول ایجاد کنیم.

 

استفاده از کدنویسی

استفاده از افزونه

استفاده از کدنویسی برای ساخت جدول در وردپرس چگونه است؟

برای ساخت جدول در وردپرس با استفاده از کدنویسی، سه راه وجود دارد:

 

استفاده مستقیم از کدهای HTML و CSS در وردپرس

استفاده از سایت های واسطه تبدیل جدول به کد

استفاده از Google Doc

استفاده مستقیم از کدهای HTML و CSS در وردپرس

در وردپرس می توان با استفاده از کدهای HTML و CSS، جداول را ایجاد کنیم. همانطور که می دانید، همه صفحات اینترنتی ایجاد شده، با استفاده از همین کدها ساخته می شوند. برای انجام این کار باید کدنویسی را فراگرفته باشید. در این حالت برای درست کردن جدول، مشخص کردن سایز ستون ها، تعداد ستون ها و به طور کلی انجام هر قابلیتی،‌ باید با استفاده از کدنویسی در فضای وردپرس جدول را ایجاد کنید.

 

چگونه در وردپرس جدول ایجاد کنیم؟

 

استفاده از سایت های واسطه تبدیل جدول به کد (Table Generators)

در این روش، همه مراحل ساخت جدول در یک سایت دیگر انجام می گیرد و شما می توانید با استفاده از گزینه هایی که سایت واسطه برای شما فراهم کرده ، به راحتی جدول خود را بسازید. پس از ساخت، کدهای ایجاد جدول را در وردپرس کپی می کنید. از جمله سایت هایی که این کار را برای شما انجام می دهند، سایت ianrmedia می باشد.

 

استفاده از Google Doc

در این حالت همه مراحل ساخت جدول در Google Doc انجام می گیرد. یعنی شما جدول را در فضای Google Doc به طور کامل ایجاد می کنید و سپس کل جدول را انتخاب کرده و در صفحه وردپرس کپی می کنید. از جمله معایب استفاده از Google Doc این است که گزینه های کمی برای برای درست کردن یک جدول مطابق با سلیقه خود دارید. ضمن آنکه جداول ایجاد شده به این روش در تلفن های همراه ممکن است به صورت شکسته شده به نمایش در بیایند.

 

چگونه در وردپرس جدول ایجاد کنیم؟

 

با این سه روش اگر چه می توانید جداول خود را ایجاد کنید، اما در صورتی که آن را به فضای وردپرس منتقل کرده باشید و نیاز به ویرایش داشته باشید‌ با مشکلاتی مواجه خواهید شد. ضمن اینکه به سختی می توانید یک جدول حرفه ای ایجاد کنید، زیرا مراحل انجام کار به کندی پیش می رود. به همین دلایل ‌امروزه بهترین روش استفاده از افزونه های جدول می باشد، زیرا با استفاده از آنان می توانید جداول را به سرعت ایجاد کنید. ضمن آنکه این افزونه هاامکانات سفارشی زیادی را برای کاربران فراهم می کنند و جداول ایجاد شده با تلفن همراه سازگاری کامل دارند یا به عبارتی Mobile Friendly هستند.

 

در ادامه به معرفی بهترین افزونه های ساخت جدول در وردپرس خواهیم پرداخت.

 

مطمئنا در مورد افزونه ها اطلاعات کامل را دارید ولی در صورت داشتن هر سوالی درباره افزونه ها می توانید مقاله افزونه با پلاگین وردپرس چیست؟  را مطالعه کنید.

بهترین افزونه های جدول وردپرس کدامند؟

بهترین افزونه های جدول در وردپرس به شرح زیر هستند:

 

Ninja tables

Tablepress

Css3 responsive Tables

Advanced Tables

Wp Table Builder

Ultimate Tables

WpData Tables

Data Tables Generator

Visualizer

1-Ninja tables

یکی از بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس Ninja tables است، که می‌توانید با کشیدن و رها کردن (Drag&Drop) ردیف ها و ستون ها را به سرعت مرتب کنید. افزونه نینجا رایگان است و از سایت وردپرس قابل دانلود است. این افزونه پشتیبانی رسانه ای دارد یعنی قابلیت امکان اضافه کردن داده ها و تصاویر دیگر را برای شما فراهم می‌کند. در این افزونه اگر هزاران داده درون جدول وجود داشته باشد به هیچ وجه وب سایت شما را کند نخواهد کرد و قادر هستید به راحتی و با سرعت جداول را ایجاد کرده و آنها را مدیریت کنید.

 

ساخت جدول در وردپرس با استفاده از افزونه نینجا

چگونه در وردپرس جدول ایجاد کنیم؟

 

ویژگی های افزونه Ninja tables چیست؟

مهم ترین ویژگی های این افزونه به شرح زیر است:

 

دارای گزینه ها‌یی برای رنگی کردن ستون ها و ردیف ها است.

شما می توانید از سبک های سفارشی برای جدول خودتان استفاده کنید.

این افزونه می تواند لیست محصولات را برایتان به نمایش بگذارد.

افزونه Ninja tables با سئو سازگاری کامل دارد و می توانید همه مطالب جدول را توسط موتورهای جستجو انتخاب کنید.

جداول Ninja tablesبه شما این امکان را می‌دهد تا جداولی را ایجاد کنید که در تمام اندازه های صفحه نمایش عالی به نظر آید.

چگونه می‌توان از افزونه Ninja tables در وردپرس استفاده کرد؟

بعد از دانلود افزونه فایل های افزونه را در دایرکتوری wp-content/plugins بارگذاری کنید و یا به صورت مستقیم از طریق پیشخوان وردپرس و در قسمت افزودن افزونه های وردپرس می توانید افزونه را نصب کنید. برای ایجاد جدول و شروع به کار با این افزونه از قسمت All tables می توانید جدول را اضافه کنید.

 

2- Tablepress

 افزونه Tablepress جزو بهترین افزونه های رایگان ایجاد جدول در وردپرس به شمار می رود. شما می‌توانید با استفاده از آن به راحتی جداول زیبایی را ایجاد کنید. این جداول می تواند شامل هر نوع داده ای حتی فرمول ها باشد. بعد از نصب این افزونه شما می‌توانید جداول را در صفحه Tablepress ایجاد و مدیریت کنید.

 

ایجاد جدول توسط افزونه Tablepress

 

ویژگی های افزونه  Tablepress چیست؟

مهم ترین ویژگی های این افزونه به شرح زیر است:

 

با استفاده از کدهای کوتاه می توانید جداول را به صفحات و پست‌ ها و ابزارک خودتان اضافه کنید.

به شما امکان می‌دهد تا جداول را از فایل های CSV، JSON و HTmL وارد و خارج کنید.

این افزونه با نرم افزار Excel سازگاری کامل دارد.

از فیلتر ها، صفحه بندی ها و مرتب سازی ها پشتیبانی می کند.

3- Wp Responsive Tables

افزونه دیگر Wp Responsive Tables است امکان ایجاد جدول و مقایسه کردن قیمت محصولات مختلف را به شما می‌دهد. این افزونه به شما کمک می‌کند تا سطرها و ستون های نامحدودی که گزینه های متعددی دارند را به جداول خودتان اضافه کنید. همچنین شما می‌توانید یک جدول قیمت جذاب رنگارنگ برای تجارت خودتان تهیه کنید.

 

چگونه در وردپرس جدول ایجاد کنیم؟

 

ویژگی های افزونه  Wp Responsive Tables چیست؟

مهم ترین ویژگی های این افزونه به شرح زیر است:

 

انتخاب بیش از20 رنگ را در اختیارتان قرار می دهد

دارای 2 سبک جدول است.

دارای ستون های فعال و سبک های رنگ شناور است.

از آیکون ها و نکات راهنما پشتیبانی می‌کند.

به شما امکان می دهد تا داده ها را به راحتی در قالب های دیگر پرونده ها وارد یا خارج کنید.

این افزونه ازColor picker پیش فرض وردپرس پشتیبانی می‌کند.

امکان ایجاد تعداد دلخواه ستون ها و ردیف ها را برای شما فراهم می‌کند

قالی پازیریک

نازنین بازدید : 8 چهارشنبه 13 اسفند 1399 نظرات (0)

قالی پازیریک قدیمی‌ترین فرش جهان است که در سال‌های ۱۳۲۶ تا ۱۳۲۸ خورشیدی (۱۹۴۹–۱۹۴۷) توسط سرگی رودنکو، باستان‌شناس روسی در درهٔ پازیریک واقع در ابتدای رشته‌کوه‌های آلتای در محدودهٔ کشور روسیه، در کنار اشیاء باستانی مشهوری مانند گلدان چوبی، مومیایی دوید، نقش اسب سواری به همراه آثاری دیگر در گور یخ‌زدهٔ یکی از فرمانروایان سکایی کشف شد.[۱]

 

قالی پازیریک یک قالی پشمی با رنگ‌های زنده‌است. این فرش چهارگوش تقریباً مربع بوده و ابعاد آن ۱٫۹۸ در ۱٫۸۹ متر است. نقش‌هایی که در آن دیده می‌شود شامل تصویر سوارکاران، آهوهای در حال چرا کردن و جانوران افسانه‌ای با سر عقاب و بدن شیر است و حاشیه‌ای گل‌دار دارد.[۱]

 

برای مورخان این زمینه قابل تصور نبود که بافته‌ای از حدود چهارصد سال پیش از میلاد بدست آید که تا این حد کامل و پیشرفته و از نظر فنون بافت و حتی نقشه در ردیف بافته‌های امروز باشد، هم‌چنین آن‌ها نمی‌توانستند تصور کنند که ممکن است فنی چنین پیشرفته در مراکز متمدن که مورد توقع آن‌ها بود، یعنی بین‌النهرین، یونان یا مصر پیدا نشود و از گور پادشاهی سکایی که قومی بیابانگرد را رهبری می‌کرد به دست آید.[۲]

 

 

محتویات

۱هویت تاریخی

۲بررسی‌ها

۳فیلم مستند

۴نگارخانه

۵منابع

۶جستارهای وابسته

۷پیوند به بیرون

هویت تاریخی

سرگی رودنکو کاشف این قالیچه، پس از بررسی ساختار فرش و نگاره‌های آن متوجهٔ شباهت زیاد نقش‌مایه‌های این فرش با نقش برجسته‌های تخت جمشید شد؛ «تخت جمشید را به یاد می‌آورد.»[۱] بیشتر پژوهشگران این قالی را از دست‌بافت‌های پارت‌ها یا مادها می‌دانند. اما همچنان دربارهٔ تاریخچهٔ حقیقی این فرش نظریه‌های متفاوتی ارائه شده‌است.[۱]

 

برخی از پژوهشگران پازیریک را به مادها و پارت‌ها نسبت می‌دهند و نظریه‌های متفاوتی در رابطه با تاریخ دقیق فرش صادر می‌کنند اما هنوز هم این که پازیریک متعلق به سکایی‌ها بوده‌است صحت بیشتری دارد، آن‌ها مردمانی دامدار بوده‌اند و این فرش را با پشم حاصل از دام‌های خود بافته‌اند. دانشمندان گمان می‌برند که این فرش از نظر محدوده ساخت، به احتمال قوی متعلق به ارمنستان کنونی یا بخش‌های شمالی ایران است.[نیازمند منبع]

 

جنی هاسکو در مورد محل بافت پازیریک بسیار تردید دارد، او از سویی با توجه به اینکه نقش‌های بافته شده در قالی پازیریک شبیه نقش اشیای دیگری است که از همان منطقه به دست آمده احتمال می‌دهد محل بافت فرش همان محل کشف آن باشد. از سوی دیگر احتمال می‌دهد این فرش در نقطه‌ای غربی‌تر بافته شده باشد، چرا که عناصر آشوری و هخامنشی در آن مشخص است و از سویی دیگر شباهتی بین ترکیب فرش با نقش‌های سنگ در تخت جمشید وجود دارد.[۲] علی حصوری با انتقاد از این نظر بیان داشته: هاسکو با توجه به فقدان مدارک، پازیریک را از یونان تا چین تقسیم کرد تا نه اروپاییان ناراضی باشن و نه چینیان، نه مغولان نه مردم آسیای مرکزی و مردم بین‌النهرین و ایران.[۲]

 

بنیاد فورد در سال ۱۹۸۹ بر اساس یک پژوهش بیان داشت: قالی پازیریک بافت ایران هخامنشی نیست و در همان محل آلتایی بافته شده‌است.[۲]

 

کارن رابینسون در سال ۱۹۹۰ بیان داشت قالی پازیریک را به غلط ایرانی نامیده شده، ممکن است طرح و نقش فرش‌های هخامنشی را به خوبی نشان دهد، اما محتمل است به عصر هخامنشی تعلق نداشته باشد.

 

دیوید استروناخ معتقد است، اگرچه تمامی نقش مایه‌های پازیریک ایرانی است، ولی ممکن است فرشبافان کوچ‌رو آلتاییایی، آن فرش را از روی قالی‌های مشابه ایرانی بافته باشند.

 

جیمز اوپی فرش‌شناس مشهور نیز فرش پازیریک را کار عشایر بیابانگرد منطقهٔ آلتایی دانسته‌است. سیروس پرهام در پاسخ به این ادعا معتقد است، سخت و دشوار است تصور در وجود آمدن دستبافته ای گره بافته و عشایری که در هزارهٔ اول پیش از میلاد مسیح بدین درجه از کمال و سنجیدگی بافت رسیده باشد. این مطلب مسلماً در مورد فرش‌هایی ایلیاتی مناطق نزدیک به مراکز فرشبافی شهری بهتر و آسانتر صدق می‌کند تا فرشهایی که گمان می‌رود در آن سرزمین دوردست وحشی یخ‌زده بافته شده باشد

۲۵ ایده‌ عالی خرید هدیه فانتزی برای مردان

نازنین بازدید : 10 چهارشنبه 13 اسفند 1399 نظرات (0)

خرید هدیه فانتزی برای آقایان مخصوصا اگر از مردان مهم زندگی‌تان باشند چیزی است که نباید آن را تا دقیقه‌های آخر به تعویق بیندازید. چه قرار باشد برای پدر، پسر، برادر، همسر یا نامزد خود هدیه‌ای انتخاب کنید، دلتان می‌خواهد چیزی تهیه کنید که مطمئن باشید دوستش خواهد داشت.

 

لباس، کفش،‌ لوازم چرمی، و ابزارک‌های حرفه‌ای خوشایند تنها بعضی از اقلامی هستند که واقعا نمی‌توانید امسال از هدیه دادن‌شان غافل شوید. برای کمک به شما در جهت راهنمایی درمورد خرید هدیه برای آقایان ، فهرستی از ۲۵ ایده‌ عالی خرید هدیه برای مردان زندگی‌تان فراهم آورده‌ایم. با ما همراه شوید تا با این هدایای فوق‌العاده جذاب آشنا شوید.

 

۱.ست لوازم بهداشتی و پیرایش مردانه

ست لوازم بهداشتی پیرایش

 

این هدیه از آن دست هدیه هایی است که خیلی مورد استفاده آقایان است مخصوصا اگر از یک برند خوب مثل نیوا یا آدیداس باشد. همیشه نباید هدیه شما سالهای سال باقی بماند. همین که طرف مقابل تان از هدیه ای که گرفته احساس رضایت کند و تا مدت زمانی هرچند کوتاه از آن استفاده کند باعث خوشحالی است.

 

مطلب مرتبط: ۱۷‌ هدیه برای نوجوانان که واقعاً دوست دارند

 

هدیه برای آقایان ۲: کیف پول نو

هدیه برای آقایان

 

وقتی صحبت از کیف پول مردانه می‌شود، برندهای خوب بسیاری وجود دارند که می‌توانید از بین آن‌ها دست به انتخاب بزنید. بعضی از آن‌ها طرحی ساده دارند که نازک است اما در عین حال می‌توانید هر چیزی را که احتمالا نیاز خواهید داشت همراه خود هم حمل کنید در آن جا بدهید. چه آن را جیب جلو بگذارید چه جیب عقب، جلوه و ظاهری نرم و براق خواهد داشت. البته این نکته هم مهم است که اگر برای همسر یا نامزدتان کیف میخرید حتی المقدور کیف کوچکی باشد که پول نقد زیادی در آن جا نشود و ایشان مجبور شوند پول های نقدشان را همیشه در کیف شما نگه دارند!!!

 

۳. یک جفت کتانی راحت

هدیه برای آقایان

 

هر مردی باید یک جفت کتانی شیک و راحت را داشته باشد، پس اگر شماره پایش را می‌دانید خریدن یک جفت کتانی واقعا هیجان انگیز است.

 

هدیه برای آقایان ۴: اسپیکرهای هوشمند

هدیه برای آقایان

 

از آنجایی که جدیدترین اسپیکرهای هوشمند در کشورمان وجود دارد و با قیمت های متنوعی می‌توانید یکی از مفیدترین اقلام عرصه‌ی فناوری را به عنوان هدیه بخرید پس برای تعطیلات نوروز که پیش رو داریم برای کسی که دوستش دارید یک نمونه از آن را خریداری کنید. این اسپیکر هوشمند می‌تواند موسیقی پخش کند، به سوالات پاسخ دهد، تماس برقرار کند، و اطلاعاتی در هر زمینه از نتایج رقابت‌های ورزشی تا وضعیت آب و هوا به ما بدهد. همچنین می‌تواند سایر وسایل هوشمند خانه مانند چراغ‌ها، ترموستات‌ها، و سیستم‌های آب‌پاش را کنترل کند.

 

هدیه برای آقایان ۵: ساعت مچی لوکس

هدیه برای آقایان

 

خریدن یک ساعت مچی لوکس و شیک هر مردی را ذوق زده می‌کند. پیشنهاد ما خریدن یک ساعت مچی با بند چرمی قهوه‌ای اعلاء، یک بدنه‌ی طلایی، و یک صفحه‌ی سفید با عقربه‌های طلایی و درجه‌بندی‌های ساعت‌شمار است.

 

مطلب مرتبط: ۷ راه هوشمندانه برای هدیه دادن که تا به حال نمی‌دانستید

 

۶. پیراهن چهارخانه

هدیه برای آقایان

 

خب حتما شما هم افسانه های مختلف را درباره جذابیت پیراهن های چهارخانه برای آقایان شنیده اید! مخصوصا در فرهنگ ما ایرانی ها این پیراهن های چهارخانه محبوبیت زیادی دارند. پس با توجه به سن و سالمردی که قرار است برایش هدیه بخرید به دنبال یک پیراهن چهارخانه خوشرنگ و خوش پارچه باشید.

 

هدیه برای آقایان ۷: شلوارهای جین بسیار راحت

هدیه برای آقایان

 

شلوار جین‌های شیک کانون توجه هر پوشش بی‌نظیری را تشکیل می‌دهند. به دنبال جین‌های شیک، بادوام، و مقرون به صرفه باشید و اگر چنین چیزی را پیدا کردید و از بابت سایز هم مطمین بودید برای خرید معطل نکنید.

استرس های روزانه را چگونه مهار کنیم؟

نازنین بازدید : 8 یکشنبه 10 اسفند 1399 نظرات (0)

افرادی که به دلیل استرس نمی توانند به کارهای روزمره دیگر خود در طول روز بپردازند می توانند این مقاله را از فراناز تا انتها بخوانند.

 

من اغلب بدون دلیل دچار استرس می شوم و نمی دانم چگونه با این وضعیت کنار بیایم و شرایط را کنترل کنم؟

 

تفکر: بهترین راه برای کنترل این استرس های غیر قابل توضیح ، فکر کردن درباره آنهاست. خوب است از خود بپرسید ، “چرا من نگران هستم؟” آیا این استرس زا و مهم است؟ اگر نگران نباشم چطور؟ آیا اضطراب من بهتر کار می کند؟ ”

 

از طرف دیگر ، سعی کنید از طریق خودآگاهی و تفکر در مورد اضطراب موجود ، آرام باشید. چند دقیقه نفس آرام و عمیق بکشید و روی آن تمرکز کنید و ذهن خود را به چیز دیگری معطوف کنید. در ابتدا ممکن است لازم باشد این تمرین را چندین بار در روز انجام دهید ، اما با این ورزش عادت می کنید که نگران نباشید.

 

به جای تمرکز روی مشکلاتی که غالباً بی اهمیت هستند ، سعی کنید برای حل آنها زمان تعیین کنید یا مشورت کنید.

 

در افکار استرس زا متوقف نشوید و آرام ننشینید.
اگر مشکل قابل حل نیست ، آن را رها کنید و از خدا کمک بخواهید.

 

آرامش را به عنوان یک ورزش روزانه در یک زمان خاص تمرین کنید.
به یاد داشته باشید که ورزش منظم و منظمی داشته باشید.

 

سعی کنید با خاطرات گذشته زندگی نکنید و به آنچه می توانید تغییر دهید فکر کنید و بقیه را در مسیر خود بگذارید.
وقتی احساس اضطراب می کنید سریع راه نروید و به دنبال سرگرمی های خود نباشید.

 

تجسم یک صحنه زیبا می تواند ذهن شما را از یک موقعیت پراسترس دور کند. هر زمان فرصتی پیدا کرد ، چشمان خود را ببندید و مکانی آرام و زیبا را در ذهن خود تصور کنید. و آن را با تمام وجود احساس کنید.

 

وقت بگذارید و همه کارها را انجام دهید.
هنگام مکالمه تلفنی ، بهتر است به جای انجام همزمان کارها ، بنشینید و روی مکالمه خود تمرکز کنید و هنگام کار با رایانه ، کار یا پروژه دیگری انجام ندهید.

استرس های روزانه را چگونه مهار کنیم؟

از آنجا که افراد شاد بیشتر از دیگران به دیگران کمک می کنند ، کمک به دیگران شادی و رضایت را افزایش می دهد و باعث اطمینان خاطر شما می شود.

 

تمرینات آرامش باید مرتباً در یک زمان و در مکانی کاملاً ساکت انجام شود و هیچ کس شما را آزار ندهد. شما باید لباس های تنگ و پوشیده ای را که دارید بپوشید. مثل کفش یا مانتو. لباس راحتی بپوشید. می توانید روی زمین یا تخت یا روی صندلی ای که دارای محافظ های سر و بازو است نیز بنشینید. اگر می خواهید دراز بکشید ، باید پاها را دراز کنید. در هر صورت ، بدن شما باید کاملاً راحت باشد و احساس ناراحتی نکند.

اکنون می توانید چشمان خود را ببندید و به آرامی نفس بکشید. نفس بکشید تا ۵ بشمارید و آن را به ریه ها بدهید و تا ۵ بشمارید و بازدم را انجام دهید. از طریق بینی و خارج دهان استنشاق کنید. همانطور که نفس می کشید ، فقط به آرامش و تنفس خود فکر کنید و به راحتی نفس بکشید. اگر نمی توانید ۵ نفر را در خود جای دهید ، برای شروع هرچه می توانید حساب کنید.

 

سپس سعی کنید بدن خود را کاملاً شل کنید ، از ماهیچه های انگشتان شروع کرده و همه عضلات بدن خود را یکی یکی شل کنید. شل کنید و رها کنید. این کار را با کوچکترین عضلات انجام دهید. مثل وقتی که در جکوزی گرم می شوید. شما باید احساس سبکی و راحتی داشته باشید. حتی عضلات جمجمه ، فک ، زبان و …

 

در این تمرین می توانید به موسیقی آرامش بخش با صدای ملایم و غیر کلامی گوش دهید تا تأثیر بیشتری داشته باشد.

 

هنگامی که احساس کردید همه ماهیچه هایتان شل و آرام هستند ، به یک تصویر ذهنی آرامش بخش در همان شرایط فکر کنید. منظره یا ساحل یا … مهم این است که آن را با تمام حس درک کنید و آرام باشید. حتی می توانید اهداف خود را در این تصویر ذهنی تجسم کنید و خود را در شرایطی تصور کنید که به هدف مورد نظر رسیده اید.

 

سپس نفس های عمیق را تکرار کنید. کلمه را با آرامش ده بار به صورت ذهنی و آرام تکرار کنید. این تمرین بیست دقیقه طول می کشد.

 

فقط برای بیرون آمدن از ورزش یک باره بلند نشوید ، بلکه خیلی آرام با حرکت دادن دست و پاها و سپس آرام نشستن از تمرین آرامش خارج شوید.

 

چگونه بدون تلاش سخت کارها را انجام دهیم؟

نازنین بازدید : 7 یکشنبه 10 اسفند 1399 نظرات (0)

هنری فورد می گوید: “آنچه فکر می کنید می توانید و نمی توانید انجام دهید ، احتمالاً حق با شماست.” به عبارت دیگر ، اگر به بسیاری از کارهایی که باید انجام دهید نگاه کنید و قلب شما شکسته شود و فکر کنید.

می توانید و نمی توانید

هنری فورد می گوید: “آنچه فکر می کنید می توانید و نمی توانید انجام دهید ، احتمالاً حق با شماست.” به عبارت دیگر ، اگر به بسیاری از کارهایی که باید انجام دهید نگاه کنید و قلب شما شکسته شود و فکر کنید؛ “من هرگز قادر به انجام همه اینها نخواهم بود.” البته شما نیز قادر به انجام این کار نخواهید بود.

از طرف دیگر ، اگر فکر می کنید که “انجام این کارها به زمان نیاز دارد ، بهتر است شروع کنید” … قطعاً همه کارها را انجام خواهید داد.

شما خیلی با دیگران فرق ندارید ، به شخصی که می شناسید فکر کنید. شخصی که شلوغ ترین زندگی را داشته و همه چیز را کنترل می کند.

بنابراین ، اگر افرادی هستند که می توانند این کار را انجام دهند ، شما می توانید و باید به آن ایمان کامل داشته باشید ، یا حداقل آن را عملی انجام دهید. هرگاه افکار منفی به سراغ شما آمدند ، به خود یادآوری کنید که چنین نیست و ممکن است اتفاقاتی رخ دهد.

شما باید بخواهید منظم باشید

اگر می خواهید کمی منظم باشید ، لازم نیست تلاش ویژه ای انجام دهید ، اما باید بپرسید و درگیر شوید. اگر فقط به ایده قاعده مند شدن علاقه دارید ، احتمالاً م won’tثر نخواهد بود. زیرا واقعاً باید بخواهید سازماندهی بیشتری داشته باشید.

آیا تا به حال به دلیل تأخیر در قرار ملاقات خود عجله داشته اید؟ آیا تا به حال کاغذهای زیادی را مرتب کرده اید تا یک کاغذ پیدا کنید؟ تا زمانی که متوجه شوید در صورت منظم بودن میزان کار و استرس شما چقدر کاهش می یابد ، آماده انجام کاری در این زمینه هستید.

لازم نیست شخصیت خود را تغییر دهید

شما ممکن است فکر کنید که بی برنامه ، گاهی فراموشکار یا آزاد هستید و ممکن است فکر کنید که مردم عادی خسته کننده ، بی احساس ، قابل پیش بینی ، یکنواخت و بالغ هستند. نگران نباشید ، شما مجبور نیستید یکی از آن افراد بی روح ، سخت کوش و منظم باشید.

هنوز هم می توانید کمی خوشحال باشید و در لحظه زندگی کنید. کافی است در همه امور منظم و م effectiveثر باشید ، حتی اگر کاملاً خود را تظاهر کنید.

فرصت ایجاد کنید

بزرگترین مانع در برابر کارایی افراد کمبود وقت است. البته اگر وقت کافی داشته باشیم می توانیم همه چیز را به خاطر بسپاریم. اما زمان تنها چیزی است که ما نداریم ، بنابراین آنچه شما باید یاد بگیرید این است که باید خودتان فرصت ایجاد کنید.

به عنوان مثال ، به جای اینکه با تلفن صحبت کنید ، مکالمات خود را از طریق ایمیل انجام دهید تا وقت اضافی برای خود داشته باشید.

کارها را به صورت عادی انجام دهید

هرچه زندگی و روتین بیشتری به زندگی خود ببخشیم و هرچه برنامه ریزی بهتری داشته باشیم ، حرکت به جلو آسان تر خواهد بود. بنابراین هر روز بچه ها را در ساعت مشخص به پارک ببرید ، با پایان ناهار ایمیل خود را چک کنید.

به این ترتیب ، هرچه بیشتر در زندگی برنامه ریزی کنید ، برای پیگیری وظایف خود به تلاش کمتری نیاز خواهید داشت.

چگونه بدون تلاش سخت کارها را انجام دهیم؟

به خودت نگو حوصله داری

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که فکر می کنید اگر منظم و کارآمد باشید ، کسل کننده است یا نمی توانید صبر کنید تا لیست کارهایی را تهیه کنید و تولد عزیزان خود را به یاد بیاورید یا از داشتن دفتر خاطرات متنفرید؟

متأسفانه ، این طرز تفکر خوب نیست ، خستگی و کسالت در زندگی برنامه ریزی شده کمتر از زندگی برنامه ریزی نشده و نامنظم است.

وحشت نکنید

گاهی اوقات حجم و فشار کار اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. شما نمی دانید از کجا شروع کنید و حجم جلوی چشمتان چیزی جز وحشت ایجاد نمی کند. خوب ، اگر تماشای این تصویر بزرگ خیلی ترسناک است ، تماشا نکنید.

اگر از عهده آن برآیید ، می توانید همزمان فقط یک کار انجام دهید. شما باید آنها را سریع ، کارآمد و به موقع انجام دهید و یکی یکی در لیست کارهای خود علامت گذاری کنید. اما آنچه مسلم است این است؛ شما فقط می توانید یک بار همزمان انجام دهید ، نه همه یک باره.

بنابراین سر خود را پایین بیاورید و فقط به یک گوشه از آن نگاه کنید. یک چیز را روی میز خود ببینید ، نه همه روزنامه های روی میز شما. بهتر است با مهمترین شروع کنید و ادامه دهید. کم کم از آجر به آجر کار کنید.

زیاد به کار فکر نکنید و کم کم همه کارها را انجام دهید تا زمانی که احساس کنید ذهن شما حرکت می کند و کار به پایان رسیده است. تا سرانجام سر خود را بلند کنید ، از این که چقدر توانسته اید انجام دهید و کارهای زیادی انجام داده اید متعجب خواهید شد.

به آرامی و ثابت عمل کنید

شما می دانید که بعضی چیزها خیلی سریع جمع می شوند و نمی توانید آنها را نادیده بگیرید. به عنوان مثال: تمیز کردن یا پر کردن فرم های خاص.

پر کردن فرم به محض خواندن آن بسیار آسان و ساده است و اگر تمام نظافت و نظافت منزل به موقع انجام شود ، در پایان روز کارها راحت تر و کمتر می شوند.

در روز تعطیل چه کارهایی بکنیم و چه کارهایی نکنیم؟

نازنین بازدید : 6 یکشنبه 10 اسفند 1399 نظرات (0)

ساعات آخر روز اول تعطیل است اما شما خسته و ناراحت هستید. صدای خانواده دور سرتان می پیچد. شما می خواهید همه از خانه خارج شوند و شما تنها باشید و چندین ساعت صدایی را نشنید. شاید در این فاصله خودتان بیرون بروید تا کمی آرام شوید. فکر می کنید فردا چه خواهید کرد؟ فردا که از صبح تعطیل است و اگر اوضاع به همین منوال باشد چه بهتر که روز کار را زودتر شروع کنید و زندگی خود را از سر بگیرید.

 

دلیل همه اینها این است که شما تعطیلات یا چند روز تعطیلات خود را به درستی برنامه ریزی نکرده اید. شما منتظر برنامه ریزی با خانواده خود بودید ، اما اکنون فقط یک مهمانی می گذرانید یا یک روز بدون برنامه را برنامه ریزی می کنید. همه اینها منجر به گیجی و خستگی ذهنی و جسمی خواهد شد. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در استفاده حداکثر از تعطیلات و بازیابی انرژی خود آورده شده است. این مقاله را با دقت بخوانید تا بفهمید برای تعطیلات خوب باید چه کاری انجام دهید.

 

روز بسته است اما شما از کارهای عادی که در طول هفته انجام داده اید چشم پوشی نمی کنید! به این ترتیب شما هفته قبل را با هفته بعد متصل می کنید. ممکن است خودتان متوجه این موضوع نشوید ، اما تمدید هفته با تکرار کارهای تعطیلات هفتگی باعث خستگی جسم و روح می شود. در روزهای تعطیل باید بعضی کارها و بعضی کارها را انجام دهید.

 

این چیزها ممنوع است

 

بررسی پیام ها ممنوع است

در روزهای تعطیل ، از بررسی ایمیل ها ، اخبار ، بررسی پیام های تجاری و غیره خودداری کنید. اگر این کار را فقط برای صبحانه انجام می دهید ، در روز تعطیل از آن صرف نظر کنید.

 

ساعت کاری ممنوع

این یک روز تعطیل برای ورزش و سرگرمی و جلسات کاملاً سرگرم کننده است. بنابراین هیچ جلسه ای را برای تعطیلات موکول نکنید.

در روز تعطیل چه کارهایی بکنیم و چه کارهایی نکنیم؟

هیچ غذایی وجود ندارد

حتی اگر تنها هستید و در طول هفته نمی توانید صبر کنید تا غذا بپزید ، یک روز آن را نخورید.

 

حرف نزن

بهتر است تلفن همراه خود را کاملاً خاموش کنید یا فقط به پیام ها و تماس های خراب پاسخ دهید. حتی در مکالمات شغلی درگیر نشوید. زیرا به سرعت شما را غرق خواهد کرد.

 

کار دیر ممنوع است

اگر یک شبه زندگی می کنید مشکلی نیست. زیرا روان شما برای اینکه بتواند استراحت کند مجبور است این آزادی را تجربه کند اما برای انجام کار مجبور نیستید شب بیدار بمانید.

 

ورزش نکنید

اگر آثار و کاغذهای بدون امضا روی میز شما انباشته شده است ، نباید یکی از آنها را به خانه بیاورید یا فکر انجام آن را انجام دهید و در تعطیلات بدن و ذهن خود را با آنها درگیر کنید.

 

بدون تماس

تمام ساعت های زنگ دار (از جمله زنگ هشدار تلفن همراه ، ساعت زنگ دار بالا ، تنظیم تلویزیون یا رادیو بیدار) را خاموش کنید. در تعطیلات بدن باید هر طور که دوست دارد بیدار شود ، در غیر این صورت تا پایان روز عصبی و خسته خواهید شد.

 

این آثار رایگان و توصیه می شود

 

یک صبحانه طولانی بخورید

اگر بودجه و زمان اجازه می دهد ، حتماً برای صرف صبحانه تعطیلات ، با خانه یا دوستان خود از خانه خارج شوید. اگر بودجه ای ندارید ، یک روز قبل صبحانه تفریحی مفصلی را برنامه ریزی کنید. صبحانه را باید کامل ، با حوصله و اشتها سرو کرد تا عجله در طول هفته جبران شود.

 

بهترین افزونه سئو وردپرس

نازنین بازدید : 8 شنبه 09 اسفند 1399 نظرات (0)

روزها و ساعت‌ها روی استراتژی سایت وقت می‌ذارید و در نهایت وبسایت پیاده سازی می‌شه اما بعد از چند ماه هنوز در صفحات مرده‌ی گوگل (صفحات دوم به بعد) باید به دنبال سایتتون بگردید! در این مواقع از خودتون می‌پرسید لابد خلاف استاندارهای موتورهای جستجو عمل کردم؛ حالا چاره چیه؟ دنبال بهترین افزونه سئو وردپرس می‌گردید تا شاید مرهمی باشه روی امتیاز پایین سایت …

https://elementorthemes.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d8%b1%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%86-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3/

مبحث سئو از ابتدا تا انتهای طراحی و مدیریت سایت وجود داره و استانداردهای اون همیشه درحال بروزرسانی و تغییر هست. افزونه های متعددی هستند که هر کدوم قسمتی از سئو سایت رو بهبود میدن اما شما رو از ندونستن دانش سئو بی‌نیاز نمی‌کنند. بهتون پیشنهاد میدم آموزش سئو وردپرس رو از دست ندید؛ با دنبال کردن این مطلب آموزشی با صفر تا صد با seo آشنا میشید،  البته یک آزمون سئو هم در پایان مقاله‌ی آموزش سئو سایت برای شما تدارک دیده شده تا خودتون رو محک بزنید.

 

اما در این مطلب قراره بهترین افزونه های سئو وردپرس رو بهتون معرفی کنیم. این افزونه‌ها وظایف متفاوتی دارند، مثل آنالیز متن براساس کلمه کلیدی، امتیاز به خوانایی متون، شناسایی لینک‌ و ریدایرکت‌های خراب، بهبود عملکرد برای افزایش سرعت سایت و  … !!

 

سرفصل‌های پست [مخفی کردن]

 

1 آیا سایت من نیاز به افزونه سئو سایت وردپرس داره؟

2 مفهوم ریچ اسنیپت و اسکیما در افزونه های سئو

3 معرفی بهترین افزونه سئو وردپرس

3.1 افزونه Yoast SEO – یواست سئو (رایگان – پولی)

3.2 افزونه Rank Math (رایگان)

3.3 افزونه All in One SEO Pack (رایگان – پولی)

3.4 افزونه The SEO Framework (رایگان – پولی)

3.5 افزونه SEOPress (رایگان – پولی)

3.6 افزونه Squirrly SEO (رایگان – پولی)

3.7 افزونه Rankie (پولی)

3.8 افزونه All In One Schema Rich Snippets (رایگان – پولی)

3.9 افزونه Broken Link Checker (رایگان)

3.10 افزونه Ultimate Nofollow (رایگان)

3.11 افزونه WordLift (پولی)

3.12 افزونه Site Kit by Google (رایگان)

3.13 افزونه w3 total cache (رایگان – پولی)

3.14 افزونه Smush (رایگان- پولی)

4 نتیجه گیری + مقایسه

آیا سایت من نیاز به افزونه سئو سایت وردپرس داره؟

اکثر بازدیدکننده‌ها، سایت شما رو از طریق موتور جستجو پیدا می‌کنند؛ از طرفی هر کسب و کاری اولویت رو میذاره روی جذب مخاطب! اما اگر رقبا زیاد باشند کار سخت می‌شه، چون باید بهتر باشید تا از رقبا جلو بزنید.

 

برای این کار باید در ابتدا استراتژی رو مشخص کنید، یک هاست قوی انتخاب کنید و در گام‌های بعدی روی ظاهر وبسایت کار کنید، دسته بندی‌ها رو مشخص کنید، محتوا تولید کنید، ریچ اسنیپت و اسکیما بسازید، عکس بذارید، محصول بذارید؛ شاید اون وسطا نظرتون عوض شه یکسری لینک‌ها رو حذف کنید یا ریدایرکت بزنید و …

 

اما به همین راحتیه؟ خیر. با وجود اینکه وردپرس بهترین CMS برای سئو هست، ولی حتی اگر یک متخصص سئو هم باشید، باز هم به یک افزونه SEO احتیاج دارید؛ همونطور که با وجود انتخاب پرسرعت‌ترین هاست شاید به افزونه افزایش سرعت وردپرس احتیاج خواهید داشت.

 

افزونه های سئو توانایی آنالیز محتوای سایت رو دارند و می‌تونند به صورت هوشمند نقاط ضعف رو شناسایی کنند و یا امکانات خاصی رو در اختیارتون بذارند(مثلاً کش کردن و ساخت ریچ اسنیپت رو در نظر بگیرید).

 

مفهوم ریچ اسنیپت و اسکیما در افزونه های سئو

ازونجایی که ریچ اسنیپت و اسکیما یکی از عوامل مؤثر برای بهبود سئو هستند، قراره در این مطلب کلی بهش اشاره کنیم. پس بهتره قبل از معرفی افزونه بهینه سازی سئو، در مورد این دو واژه کاربردی و جالب صحبت بشه.

 

schema | اسکیما: اسکیما در واقع یکسری داده و دستورات هست که به کدهای وبسایت اضافه میشن. این دستورات حکم نشانه گذاری محتوای وبسایت رو دارند. اینطوری بعد از crawl سایت توسط موتور جستجو، بخش‌های مهم  یک سایت، یک نوشته و … مشخص میشه؛ در واقع schema markup یا نشانه گذاری اسکیما حکم هایلایت کردن قسمت‌هایی از متن روی کاغذ رو داره!

 

rich snippet | ریچ اسنیپت: در مقاله ریچ اسنیپت چیست به طور کامل به این مبحث پرداخته شده. به طور خلاصه  rich snippet نتیجه‌ی استفاده از ساختار نشانه گذاری اسکیما هست. یعنی اون اطلاعات نشانه گذاری شده در صفحه نتایج موتورهای جستجو برای کاربر به نمایش در میاد. به این باکس ریچ اسنیپت میگن. ریچ اسنیپت میتونه امتیاز نوشته، پرسش و پاسخ، منو، قیمت و یا خیلی موارد دیگه باشه. تصاویر زیر مثالی از  ریچ اسنیپت هستند.

 

چند مثال از rich Snippet

چند مثال از rich Snippet

معرفی بهترین افزونه سئو وردپرس

چندین و چند افزونه در مخزن وردپرس برای سئو سایت وجود داره اما برای جلوگیری از کاهش سرعت و یا اختلالات پلاگین‌ها، باید بهترین افزونه سئو در وردپرس انتخاب و نصب بشه. برای مثال، معرفی 15 افزونه در این مقاله به این معنی نیست که تمام این افزونه‌ها رو باید نصب و فعال کنید؛ مثلا افزونه یواست سئو امکانات متنوعی داره که یکی از اون ها تحلیل متن براساس کلمه کلیدی هست، از طرفی افزونه سئو پرس تقریبا چنین عملکردی رو داره! خب پس انتخاب رو بذارید روی یکی از پلاگین‌هایی که عملکرد مشابهی دارند. اگر با سرچ و جستجو هنوز در مورد انتخاب بهترین افزونه بهینه سازی سئو مطمئن نیستید، با این مقاله از میزفا همراه باشید.

 

افزونه Yoast SEO – یواست سئو (رایگان – پولی)

بهترین افزونه سئو وردپرس Yoast SEO

به هر حال حرف از بهترین پلاگین سئو وردپرس که می‌شه، با اختلاف اسم یواست سئو به ذهن خطور می‌کنه. این افزونه‌ی فوق‌العاده تاحالا تونسته بیش از 5میلیون نصب فعال داشته باشه. شاید خودتون بهتر با ویژگی و عملکرد yoast seo آشنا باشید و شایدم نه؛ به هر حال اگر با این افزونه کار کردید، احتمالاً تا به الآن به یکسری امکاناتش توجه نکردید.

 

ظاهر یوست سئو کاربر پسنده و تمام گزینه‌ها و قابلیت‌ها مرتب و واضح هستند. با این افزونه می‌تونید برای مطالب و صفحاتتون عنوان و Meta description تعیین کنید و براساس keyword یا کلمه کلیدی، محتوا رو آنالیز کنید. ایجاد سایت مپ و ایندکس اون در سرچ کنسول یکی از عوامل مؤثر برای سهولت خزش محتوای سایت شما توسط موتورهای جستجو هست. خوشبختانه پلاگین Yoast SEO میتونه به طور خودکار سایت مپ XML وبسایت رو تولید کنه.

 

طبیعتاً در yoast seo premium یا نسخه پرمیوم یواست سئو، دستتون برای اعمال تغییرات بیشتر و امکانات متنوع بازتر هست؛ برای مثال تعیین چند کلمه کلیدی، پیش‌نمایش یک صفحه از سایت روی توئیتر و فیسبوک یا پیشنهاد لینک‌های داخلی بخشی از امکانات نسخه پرمیوم این افزونه هست. (البته همون نسخه رایگان اکثر انتظارات سئویی رو برآورده میکنه)

 

محیط افزونه yoast seo

محیط افزونه yoast seo

بخشی از امکانات بارز افزونه Yoast SEO:

 

بهینه سازی متون براساس کلمه کلیدی و ارائه پیشنهادات برای بهینه سازی

تشخیص کیفیت خوانایی مطالب و ارائه پیشنهادات برای بهینه سازی

امکان شناسایی متون مشابه یا Duplicate content

متا تگ کنونیکال برای جلوگیری از محتوای تکراری *

ساخت سایت مپ XML

امکان ریدایرکت صفحات و حذف صفحات 404

ثبت سایت شما در وب‌مستر‌تول موتورهای جستجو

دارای گزینه noindex برای اینکس نکردن یکسری محتوای خاص

امکان اضافه کردن عنوان، توضیحات متا و ریچ اسنیپت

بهینه سازی صفحات AMP (اطلاعات بیشتر در مطلب amp چیست)

امکان تعیین نحوه پیش‌نمایش صفحه در شبکه‌های اجتماعی (نسخه پرو)

متا تگ کنونیکال:  مطالب تکراری و مشابه در یک وبسایت باعث میشه تا روبات موتورهای جستجو گیج بشن و ندونن که به کدوم یک از مطالب مشابه یک وبسایت امتیاز بدن؛ در نتیجه پیرو این موضوع یکسری مشکلات پیش میاد. متا تگ کنونیکال در اینجور مواقع کاربرد داره که در مقاله کنونیکال کاملاً به این موضوع پرداخته شده. بهتون توصیه می‌کنم در مورد تگ کنونیکال بخونید، چرا که استفاده‌ی نادرست از این تگ یکی از عومل پنالتی شدن سایت هست. 

اددان های یواست سئو

دنبال امکانات بیشتر هستید؟ خب اگر امکانات نسخه پرمیوم این افزونه وردپرسی سئو انتظارات شما رو برآورده نکرد، می‌تونید یک گام بیشتر بردارید و برید سراغ دانلود Addonهای یواست سئو:

 

Yoast Local SEO : بهینه سازی وبسایت‌های با کسب و کار محلی

Yoast Video SEO : افزونه سئو ویدیو وردپرس، با قابلیت معرفی بهتر ویدئوهای سایت به گوگل و افزایش رتبه ویدئو در نتایج جستجو

Yoast News SEO : برای وبسایت‌های گوگل نیوز، بهینه‌سازی مقالات خبری برای کسب رتبه بالاتر و ایندکس بهتر

WooCommerce SEO : برای سایت‌های فروشگاهی به جهت عملکرد بهتر و کسب رتبه بالا در موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی

ازونجایی که یواست سئو کاملاً بومی‌سازی و فارسی‌سازی شده می‌شه اون رو به عنوان بهترین افزونه سئو وردپرس فارسی هم محسوب کرد. خلاصه هرچی از این افزونه بگیم کم گفتیم!!!

 

برای دانلود افزونه Yoast SEO اینجا کلیک کنید.

 

افزونه Rank Math (رایگان)

بهترین پلاگین سئو وردپرس رایگان Rank Math

افزونه دیگه‌ای که جا داره در لیست بهترین افزونه های سئو وردپرس ازش نام ببریم، Rank Math هست. این افزونه به هرچیزی که در سئو داخلی سایت بهش احتیاج دارید رو در دسترس شما قرار میده. بعد از نصب پلاگین باید بعد از ثبت نام به پنل این افزونه ورود کنید و در مراحل بعدی تنظیمات رو به صورت Wizard انجام بدید. بعد از تنظیمات اولیه با تعداد زیادی از تنظیمات از جمله مدیریت ریچ اسنیپت، انجام ریدایرکت، متا تگ‌های NoIndex، NoFollow، Noarchive، نقشه سایت، شناسایی صفحات 404 و غیره روبرو میشید. این‌ها تنها بخش کوچیکی از قابلیت‌های Rank Math هستند.

 

راستی میدونید خطای 404 چی هست و چجوری برطرف میشه؟ مطلب رفع خطا 404 راهنمای شماست.

بدون شک با گوگل سرچ کنسول کار کردید و می‌دونید که برای بررسی وضعیت سایت باید به URL اختصاصی این کنسول وارد بشید. اما یکی از امکانات جالبی که با نصب Rank Math بدست میارید اینه که میتونید بخشی از داده‌ها و امارهای گوگل سرچ کنسول رو مستقیم در پیشخوان وردپرس سایت مشاهده کنید. اطلاعاتی مثل کلمات کلیدی پر امتیاز، خطاهای سایت و یا تعداد impression وبسایت بخشی از این اطلاعات نمایشی در پیشخوان وردپرسی شما هستند. درآموزش سرچ کنسول گوگل به طور کامل به بررسی و آموزش این ابزار آنلاین پرداخته شده. با این آموزش براحتی مهندس سایت خودتون بشید.

 

محیط افزونه rank math

محیط افزونه rank math

بخشی از امکانات بارز افزونه Rank Math:

 

بهینه سازی متن براساس کلمه کلیدی

امکان اضافه کردن بی‌نهایت کلمه کلیدی با فیلتر مخصوص

امکان اضافه کردن عنوان و توضیحات متا

سئو عکس با ویژگی Alt و Title

قابلیت اضافه کردن URL کنونیکال به صورت هوشمند

پیشنهاد لینک‌های داخلی

ایجاد نقشه سایت XML

مانیتور خطاهای 404 و لیست آن‌ها

امکانات ریدایرکت هوشمند

امکان اصلاح فایل robots.txt

امکان اصلاح فایل .htaccess

پشتیبانی از وردپرس چندسایته

پشتیبانی از ووکامرس

ادغام با گوگل سرچ کنسول و نمایش برخی اطلاعات در پیشخوان وردپرس

ریچ اسنیپت و ساخت اسکیما برای معرفی بهتر سایت در نتایج موتور جستجو

امکان پنهان سازی بخشی از تنظیمات افزونه براساس نقش کاربر سایت (مدیر، نویسنده و ..)

برای دانلود افزونه Rank Math اینجا کلیک کنید.

فرش آشپزخانه

نازنین بازدید : 7 شنبه 09 اسفند 1399 نظرات (0)

فرش مناسب ابعاد آشپزخانه

در ضمن باید فرش که خریداری می کنید با توجه به ابعاد آشپزخانه شما خریداری شود و نه خیلی بزرگتر و نه خیلی کوچکتر باشد و بهتر است برای آشپزخانه خود فرش های ماشینی خریداری کنید، چون فرش های ماشینی خیلی راحت‌تر شستشو می شوند و به طور کلی شستشوی فرش های ماشینی از فرش‌های دستباف راحت تر هستند.

https://carpetm.ir/%d9%81%d8%b1%d8%b4-%d8%a2%d8%b4%d9%be%d8%b2%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87/

 در انتخاب رنگ فرش آشپزخانه نیز دقت زیاد داشته باشید زیرا رنگ فرش باید حتما متناسب با رنگ دکوراسیون آشپزخانه باشد و آشپزخانه فضایی است که با وسایل مختلف زیادی سر و کار دارد و بیشترین رفت و آمد در این قسمت صورت می‌گیرد، پس باید رنگ فرش آشپزخانه خیلی روشن نباشد تا مدام کثیف نشود و نیاز به شستشو پیدا کند.

 

 در قسمت آشپزخانه در خیلی از خانه ها، به جای فرش از گلیم استفاده می کنند، مخصوصا خانواده های ایرانی که علاقه زیادی به استفاده از گلیم ها دارند و طرح های مختلف گلیم های ایرانی آنقدر جذاب است که هر بیننده ای را به خود جذب می کند و شما می توانید از این گلیم ها را در ابعاد مختلف در آشپزخانه خود استفاده کنید.

 

 همچنین می توانید از فرش های فانتزی هم در این فضا استفاده کنید که تمام این ها مطابق با سلیقه شما خواهد بود و بهتر است فرشی برای آشپزخانه انتخاب کنید که با هندسه آشپزخانه هماهنگی داشته باشد. اگر آشپزخانه شما مستطیلی است می توانید از فرش های باریکتر که طول بیشتری دارند استفاده کنید.

 

 

 

 

 

بهترین مدل فرش آشپزخانه+نمونه

بهترین مدل فرش آشپزخانه+نمونه

 

 

 

 

بهترین مدل فرش آشپزخانه+نمونه

بهترین مدل فرش آشپزخانه+نمونه

 

 

 

 

 

 

 فرش آشپزخانه جهیزیه عروس

فرش جهیزیه آشپزخانه عروس می تواند در رنگ های شاد انتخاب شود و می توانید برای فرش آشپزخانه تازه عروس ها از فرش هایی که در طرح های پارکت تولید شده‌اند هم استفاده کنید که معمولاً در آنها از رنگ های گرم استفاده شده است.

 

 با توجه به نیاز بازار و تنوع سلیقه ها، طراحان و تولیدکنندگان فرش، مدل فرش های مختلفی را در بازار عرضه می کنند که شما می توانید برای جهیزیه عروس از مدل فرش جهیزیه جدید عروس استفاده کنید و در بعضی از مدل های تازه، علاوه بر طرح های جذابی که مشاهده می کنید، از طرح های سه بعدی و عمق دار دار نیز استفاده شده که می تواند جلوه بسیار چشم‌نوازی را در فضای آشپزخانه شما ایجاد کند.

 

 

 

ویژگی های فرش مناسب آشپزخانه

فرش هایی که تراکم بالاتری دارند را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. بهتر است فرش یا گلیمی که در قسمت آشپزخانه استفاده می ‌شود از آن دسته فرش هایی نباشد که خرده های نان و آشغال ها و یا شکر و نمک و موارد این چنینی که در آشپزخانه زیاد است داخل بافت فرش برود و از آن بیرون نیاید، به همین علت بهتر است فرش را طوری انتخاب کنید که مشکلات از این قبیل برای آن ها پیش نیاید.

 

 پس در نتیجه برای خرید فرش آشپزخانه دقت داشته باشید که فرش باید از نظر سبک کاملا مطابق با سبک دکوراسیون آشپزخانه باشد. به طور مثال اگر دکوراسیون آشپزخانه شما مدرن است، نمی توانید از فرش های سنگین و اصیل ایرانی که تنوع رنگ بالایی دارند استفاده کنید و این عدم تناسب باعث می شود که فضا زیبا به نظر نرسد. علاوه بر آن باید رنگ فرش آشپزخانه شما با رنگ دکوراسیون هماهنگی داشته باشد و یا در هارمونی با سایر رنگ ها باشد تا فضای زیباتری را به آشپزخانه شما ببخشد.

 

اگر آشپزخانه بزرگی دارید و تصمیم دارید در آشپزخانه از میز ناهارخوری استفاده کنید بهتر است ابعاد فرش به گونه‌ای باشد که زیر کل میز ناهارخوری به همراه صندلی‌ها را فرا بگیرد.

 

 اگر کفپوش آشپزخانه شما به نوعی است که فرش روی آن لیز می خورد، بهتر است در زیر فرش از قالب هایی که امروز در بازار عرضه می‌شوند استفاده کنید تا جلوی سر خوردن فرش روی کفپوش گرفته شود تا از خطرات احتمالی هنگام تردد در آشپزخانه جلوگیری شود. مخصوصا که تردد در آشپزخانه معمولاً با وسایل خوراکی، شکستنی و غیره همراه است و می‌تواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد و توجه به این نکات ریز می تواند علاوه بر داشتن یک خانه زیبا شما را از هر نوع آسیب مصون بدارد.

 

 

 

بهترین مدل فرش آشپزخانه+نمونه

بهترین مدل فرش آشپزخانه+نمونه

 

 

 

 

بهترین مدل فرش آشپزخانه+نمونه

بهترین مدل فرش آشپزخانه+نمونه

 

 

 

 

بهترین مدل فرش آشپزخانه+نمونه

بهترین مدل فرش آشپزخانه+نمونه

 

از بین بردن بوی بد خودرو

نازنین بازدید : 6 پنجشنبه 07 اسفند 1399 نظرات (0)

هیچ کس اتومبیل بدبو را دوست ندارد و نشستن در ماشین بدبوی احساس ناراحتی می کند ، خصوصاً وقتی دوست یا آشنایی در ماشین شما نشسته باشد. ابتدا بقایا را بردارید ، سپس جارو برقی برداشته و لکه ها را پاک کنید. اگر بوی بد ماشین از بین نرود ، ممکن است لازم باشد داخل ماشین را با شامپو تمیز کنید یا به کارواش بروید.

 

زباله ها را از ماشین بیرون بیندازید. زیر صندلی ها و داخل جیب لحاف ها را چک کنید و همه زباله ها را دور بریزید.

 

بوی بد ماشین ، بوی بد ماشین را از بین ببرید

زباله ها را از ماشین بیرون بیندازید

 

هنگام شستن ماشین ابتدا قسمت داخلی ماشین را با حوله تمیز کرده و لکه هایی که باعث ایجاد بوی بد می شوند را تمیز کنید. برای این کار از یک پارچه نرم و اسپری تمیز کننده چند منظوره استفاده کنید تا بتوانید تمام سطح پلاستیک ، چوب ، شیشه و فلز داخل ماشین را تمیز کنید.

 

برای تمیز کردن روکش های چرم از پاک کننده های چرم استفاده کنید. اما برای تمیز کردن سفره های پارچه ای می توانید این کار را با جاروبرقی و شامپو انجام دهید.

 

نحوه شستن ماشین ، کارواش

برای تمیز کردن روکش های چرم از پاک کننده های چرم استفاده کنید

 

کف ماشین را برداشته و آن را با آب تمیز و شامپو بشویید. سپس خشک کنید و دوباره داخل ماشین قرار دهید.

 

نحوه شستن ماشین ، کارواش

کف ماشین را برداشته و آن را با آب تمیز و شامپو بشویید

 

برای پاک سازی گرد و غبار و دوده روی صندلی ها از جاروبرقی استفاده کنید. اگر فکر می کنید مشکل در کف ماشین است ، قبل از تمیز کردن دیگ بخار را روی زمین اسپری کنید و پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه جارو برقی بکشید.

 

شستشوی اتومبیل ، نکاتی برای شستشوی ماشین

برای پاک سازی گرد و غبار و دوده از روی صندلی ها از جاروبرقی استفاده کنید

 

تعداد صفحات : 9

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 87
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 2
 • بازدید امروز : 64
 • باردید دیروز : 44
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 119
 • بازدید ماه : 157
 • بازدید سال : 1,227
 • بازدید کلی : 1,511