loading...

ست هدیه مردانه

مارک های ایرانی و خارجی لباس نوزاد فروشگاه های سیسمونی و لباس نوزاد بیشتر برندهای ایرانی تاپ لاین، آشور، آدمک، سُها و برندهای خارجی مادر‌کر و چیکو را پیشنهاد می کنند، چون جنس نرم

خرید لباس نوزاد

نازنین بازدید : 6 چهارشنبه 04 فروردين 1400 نظرات (0)

مارک های ایرانی و خارجی لباس نوزاد

فروشگاه های سیسمونی و لباس نوزاد بیشتر برندهای ایرانی تاپ لاین، آشور، آدمک، سُها و برندهای خارجی مادر‌کر و چیکو را پیشنهاد می کنند، چون جنس نرم و لطیف و مقاوم دارند و تنوع در طرح و رنگ خرید لباس نوزاد لباس های تولید شده توسط این برندها بیشتر است، که البته قیمت آن ها هم کمی بالاتر است، اما با توجه به اینکه لباس نوزاد خیلی شسته می شود و بی کیفیت بودن پارچه باعث خرابی زودتر آن می شود و همچنین تماس مستقیم آن با پوست لطیف نوزاد ارزشش را دارد.

چه رنگی بخریم؟

برای نوزاد لباس سفید در اولویت اول است و بعد از آن می توانید سراغ رنگ های روشن دیگر از جمله سبز، لیمویی ، زرد، و صورتی و… نیز بروید.

لباس نوزادی مناسب

دکمه های لباس نوزاد

زمانی که تصمیم دارید لباس نوزادی بخرید خوب به دکمه هایش دقت کنید و حتی یک بار آن ها را باز و بسته کنید تا ببینید خوب و راحت باز و بسته می شوند یا نه.

اهمیت این توصیه را زمانی متوجه می شوید که مجبور می شوید برای هر بار تعویض لباس کودک در روز چندین بار این دکمه ها را باز و بسته کنید.

به مدل دکمه ها هم دقت کنید که باعث آزار بدن نوزاد نشود. علاوه بر این که اگر تعداد دکمه های لباس نوزاد زیاد است، بهتر است اصلا سراغش نروید.

برای نوزاد لباس تنگ نخرید

اولا نوزادان به سرعت رشد می کنند و لباسی که در حال حاضر مدل تنگی دارد و به بدن نوزاد می چسبد، یک ماه بعد احتمالا اصلا قابل استفاده نخواهد بود. لباس تنگ باعث می شود نوزاد عرق کند به خصوص در نواحی ران و عرق سوز شود.

در هنگام خرید به طول و عرض لباس دقت کنید و مدلی از لباس را انتخاب کنید که یا کش بیاید یا از عرض آزاد باشد تا وقتی لباس را به نوزاد می پوشانید دست هایش اذیت نشود.

باز و بسته شدن راحت حرف اول را می زند

وقتی تصمیم دارید برای نوزاد لباس بخرید به این نکته مهم توجه کنید که، حداقل ده بار در روز باید این لباس را باز کرده، و لباس کودک را عوض کنید و دوباره لباس را به او بپوشانید. پس لباس هایی که از روی پوشک باز شده و راحت تن بچه می روند در اولویت هستند.

الیاف مصنوعی نخرید

الیافی که لباس نوزاد از آن درست شده باید پنبه ای و نرم و لطیف باشد، به خصوص دور مچ دست و پایش کش سفت نداشته باشد که روی بدن نوزاد فشار ایجاد کند و جا بیندازد. موقع خرید به درز لباس هم دقت کنید و دستی رویش بکشید، اگر زبر بود قطعا برای پوست لطیف نوزاد مناسب نیست.

در ضمن کافی است موقع خرید به فروشنده تاکید کنید که فقط و فقط لباس نخی می خواهید. البته لازم است خودتان برچسب لباس را هم چک کنید تا مبادا درصد کمی پلاستیک هم داشته باشد.

لباس نوزادی چندتکه

یقه لباس چسب دار یا بدون چسب؟

برای اینکه نوزادتان موقع لباس عوض کردن کمتر اذییت شود، می توانید لباسی را انتخاب کنید که یقه آن با چسب باز و بسته می شود و راحت تن بچه می رود.

اگر دکمه کوچکی روی شانه داشته باشد هم برای خارج کردن و پوشاندن لباس مناسب است، اما بهترین نوع لباس ها آن هایی هستند که یقه گشاد دارند و راحت تن کودک می روند.

زیرپوش زیردکمه دار مهم است

زیرپوش چه از نوع رکابی و چه آستین دار باید دکمه دار هم باشد، وگرنه به راحتی از پهلوهای نوزاد کنار می رود و او را در معرض خطر سرماخوردگی قرار می دهد.

لباس های زیپ دار نوزاد

لباس زیپ دار را برای سال های آینده بخرید. در دوره نوزادی زیپ ممکن است باعث آسیب به پوست نوزاد شده یا برای او حساسیت بیاورد.

کلاه نخی نوزادی برای همه فصول

بچه چه در تابستان به دنیا بیاید در چه زمستان، نیاز به کلاه دارد. برای تابستان کلاه نخی بخرید و برای زمستان کلاه های کمی ضخیم تر. البته کلاه برای تابستان باید لبه داشته باشند تا موقع بیرون بردن نوزاد صورت او آفتاب نخورد و اذییت نشود. به اصطلاح کلاه آفتاب گیر باشد. نکته دیگر این که چه کلاه تابستانی باشد و چه زمستانی باید روی گوش های کودک را بگیرد.

نوزاد در هر فصلی به کلاه نیاز دارد. جالب است بدانید که بیشتر حرارت بدن نوزادان از طریق سرشان از دست می‌رود. برای همین در فصول سرد سال سراغ کلاه‌هایی ضخیم بروید.

ست چند تکه لباس نوزادی نخرید

داخل این ست ها لباس هایی است که اصلا به کارتان نمی آید. در ضمن ممکن است اندازه تکه های مختلف این ست ها با هم متناسب نباشد و روی دستتان بماند.

چند دست بخریم؟

عدد مشخصی وجود ندارد. ولی بهتر است در خرید سایز صفر زیاده روی نکنید چون در اغلب موارد بعد از دو، سه ماهگی دیگر قابل استفاده نخواهد بود. گاهی بعضی از بچه ها درشت ترند و از همان ابتدا لباس سایز صفر تنشان نمی رود.

برای اینکه با کمبود لباس مواجه نشوید توصیه می کنیم چهار تا شش عدد زیرپوش زیر دکمه دار، سه تا چهار عدد لباس یک سره، سه تا چهارعدد لباس خواب، بالای ۱۰ جفت جوراب و یک تا دو عدد کلاه و گرم کن بخرید.

قوانین خرید لباس برای نوزاد

خرید لباس نوزاد برای کسانی که برای اولین بار تجربه شیرین مادر و پدر شدن را دارند، یک چالش مهم به حساب می آید. این که پیش از تولد کودک چه لباس هایی را باید بخرند و پس از به دنیا آمدن او در ماه های اول و پس از آن به چه لباس هایی نیاز دارند بسیار مهم است و باید به آن دقت شود.

همه مادران جوانی که منتظر تولد کودک خود هستند، برای خرید به بازارهای لباس بچه مراجعه می کنند. بازارهایی بسیار رنگارنگ با انواع لباس هایی که با رنگ ها و مدل های مختلف از هر بیننده ای دلبری می کند.

هر مادری در چنین بازاری قرار بگیرد، اختیار از کف می دهد و چه بسا لباس ها و لوازم زیادی را بدون توجه به اینکه کدام یک لازم و ضروری است یا کدام یک متناسب با نیازهای نوزاد اوست، تهیه می کند و تا زمان تولد کودکش از تماشای آن ها لذت ببرد، اما وقتی که نوزاد دیده به جهان گشود، بعد از مدتی کوتاه مادر متوجه می شود که کودک او رشد کرده و وزنش در شش ماهگی دو برابر و در نه ماهگی سه برابر زمان بدو تولدش شده و قدش نیز رشد کرده است و در نتیجه بسیاری از آن لباس های زیادی که با هزاران شوق و ذوق خریده و هزینه بسیاری هم پرداخت کرده، یا اصلا پوشیده نشده اند یا در نهایت یکی دو بار استفاده شده اند و کوچک و کوتاه و تنگ شده و دیگر بی استفاده می شوند.

 

لباس نوزاد

نکات کلیدی بیشتر درباره خرید لباس نوزاد

لباسی که می‌‌خرید، باید کارآمد، راحت، نرم باشد و نوزاد را در برابر سرما حفظ کند و باز و بسته کردن دکمه های آن نیز راحت باشد.

توصیه می‌شود تا حد ممکن از خرید لباس‌ هایی که دکمه‌های ریز و درشت دارند، و دارای بند و یا گل تزیینی هستند، خودداری کنید. در مورد جنس نیز پارچه‌ های کتان مناسب‌ ترین انتخاب هستند.

در سیسمونی نوزاد لباس‌هایی انتخاب کنید که راحت شسته شده و سریع خشک شوند.

بهتر است رنگ سفید اولین انتخاب شما باشد.

پیشنهاد می شود، برای تابستان لباس‌های آستین کوتاه و برای زمستان آستین بلند خریداری کنید.

در هفته‌ اول تولد لباس‌هایی به نوزاد باید پوشاند که از سرپوشانده نشوند. زیر پوش‌ها چه رکابی باشند چه آستین بلند یا کوتاه حتماً زیردکمه‌ دار باشند. در غیر این صورت دایما از پهلوهای بچه کنار می‌رود و پوشک بچه هم کج می‌شود.

نوزاد شب‌ها به لباس گرم‌‌ تری نیاز دارد. اگر قصد بیرون بردن کودک را دارید به ویژه شب‌ ها کلاه را نباید فراموش کنید.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 87
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 2
 • بازدید امروز : 68
 • باردید دیروز : 44
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 123
 • بازدید ماه : 161
 • بازدید سال : 1,231
 • بازدید کلی : 1,515