loading...

ست هدیه مردانه

برای بسیاری از افراد رسیدن به سن بازنشستگی به معنای پایان عمر کاری آنها است. این امر در حالی است که شما همچنان می توانید فعالیت هایی را انجام دهید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بن

9 پیشنهاد شغلی برای دوران بازنشستگی

نازنین بازدید : 7 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

برای بسیاری از افراد رسیدن به سن بازنشستگی به معنای پایان عمر کاری آنها است. این امر در حالی است که شما همچنان می توانید فعالیت هایی را انجام دهید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بنا بر تحقیقات روانشناس ها، کار نکردن می تواند برای بسیاری از افراد فشار روانی را به همراه داشته باشد. همچنین ممکن است شما برای مخارج خود، نیاز به ادامه کار داشته باشید. این امر درست موردی است که بسیاری از ورزشکاران پس از بازنشستگی دچار آن شده و حتی می تواند افسردگی را به همراه داشته باشد، با این حال سوالی که مطرح است این است که چه حوزه هایی مناسب این شرایط بوده و کاملا مناسب افراد بازنشسته که سن بالایی را دارند، خواهند بود. در همین راستا به بررسی 9 مورد منتخب خواهیم پرداخت.

بهترین شغل‌ برای دوران بازنشستگی

پیشنهاد شغلی برای دوران بازنشستگی

1-پرستار حیوانات خانگی

در صورتی که مشکل خاصی را با حیوانات نداشته باشید، می توانید در زمان هایی که افراد در محل کار خود و یا مسافرت به سر می برند، از حیوانات آنها مراقبت کنید. وجود یک حیوان خانگی در کنار شما می تواند در روحیه شما نیز تاثیر خوبی را داشته باشد. شما می توانید در این رابطه ساعتی و یا به صورت قراردادی فعالیت کنید. برای مثال ممکن است اقدام شما تنها شامل یک ساعت پیاده‎روی و یا نگهداری کامل برای چند روز باشد. به همین خاطر اختیار عمل شما در این زمینه بسیار بالا خواهد بود. با توجه به این امر که تقریبا تمامی خانواده ها یک حیوان خانگی دارند، فضا برای فعالیت کاملا مهیا بوده و متوسط درآمد آن که شامل 11 دلار به ازای هر ساعت است، رقم کاملا مناسبی خواهد بود. برای شروع فعالیت بهتر است تا از دوستان و آشناهای خود شروع کرده و اطلاعات خود را در اختیار فروشگاه های لوازم حیوانات و کلینیک های مخصوص آنها قرار دهید. بدون شک پس از یک تجربه کاری موفق، مشتریان شما به حد مطلوب خواهد رسید. همچنین ثبت نام در سایت هایی نظیر PetSitter، Fetch و Care.com می تواند به پیدا کردن گزینه های مناسب برای شما کمک کند.

مطلب مرتبط: دلایلی برای انجام کار پاره وقت در دوران بازنشستگی

2-راهنمای تور

امروزه سفر به یکی از بخش های جدانشدنی زندگی افراد تبدیل شده است. به همین خاطر وجود افرادی که بتوانند توضیحات لازم را در رابطه با مناطق مختلف ارائه داده و امکان یک سفر پربار و لذت‎بخش را فراهم آورند، بسیار زیاد شده است. همچنین سفر برای شما به عنوان فردی بازنشسته که زمان زیادی را در اختیار دارد، می تواند یک گزینه عالی باشد. درواقع این امر بسیار طبیعی است که در زمان جوانی به علت مشغله کاری و خانوادگی خود، امکان سفر چندانی را نداشته باشید. نکته مهم این است که با فعالیت به عنوان راهنمای تور و یا دستیار راهنما، می-توانید یک سفر رایگان را نیز داشته باشید و درآمدی را کسب کنید، با این حال شما باید اطلاعات کافی در این رابطه داشته باشید. به همین خاطر توصیه می شود تا در دوره های راهنمایان تور ثبت نام کرده و با دانش وارد این حوزه شوید. درواقع با مطالعه خوب و یا در اختیار داشتن سطح اطلاعات لازم، می‎توانید در این زمینه اقدام کنید. برای مثال ممکن است شما به خاطر حوزه کاری خود، مسلط به یک منطقه و یا نوع خاصی از سفر باشید. شما می توانید از این تجربه خود به عنوان یک راهنمای تور استفاده کنید. متوسط درآمد راهنمایان تور به ازای هر ساعت در حدود 20 دلار است که اگر توانایی بیشتری را داشته باشید، بدون شک افزایش چشمگیری را پیدا خواهد کرد. برای مثال توانایی صحبت به زبان خارجی، بدون شک در این زمینه تاثیرگذار خواهد بود. در این رابطه سایت هایی نظیر ZipRecruiter، Indeed، SimplyHired وcouchsurfing می تواند سرعت حضور شما به بازار کار را افزایش دهد.

3-اجاره خانه یا قسمتی از آن

این امر که در زمان عدم حضور خود در خانه آن را به فردی دیگر اجاره دهید، به ایجاد درآمد منجر خواهد شد. این امر کمک خواهد کرد تا در زمان نبود خود، دیگر نگران دزدی از خانه نباشید. همچنین با توجه به این امر که شما فردی بازنشسته محسوب شده و دیگر فرزندان شما در خانه های خود زندگی می کنند، ممکن است اتاق-های بدون استفاده ای را داشته باشید که می-توانید آن را به افراد دیگر اجاره دهید. درواقع بسیاری از افراد نظیر دانشجویان به دنبال چنین مکان‎هایی هستند تا با کمترین هزینه ممکن، اقامتگاه خوبی را داشته باشند.

همچنین شما می توانید با انجام فعالیت هایی نظیر آشپزی، درآمد خود را افزایش دهید، با این حال در این رابطه باید به اطمینان کافی دست پیدا کرده باشید. در غیر این صورت اقدام شما کاملا پرریسک خواهد بود. درواقع ممکن است این افراد خود دزدانی باشند که نه‎تنها برای خانه، بلکه برای جان شما نیز تهدیدی محسوب شوند. به همین خاطر بهتر است تا از افراد دارای تجربه در این رابطه سوال کنید. سایت هایی نظیر Airbnb و HomeAway شما را در رسیدن به خواسته کمک خواهند کرد.

به عقیده جوزف کاربون موسس سایت Bayport، اگر سالمندان اقدام به اجاره کامل و یا بخشی از خانه خود برای مدتی کوتاه و یا طولانی کنند، ما آمادگی آن را داریم که گزینه هایی را به آنها معرفی کنیم که کاملا قابل اعتماد بوده و هیچ‎گونه مشکلی برای آنها به وجود نخواهد آمد. در این رابطه اقدامات انجام شده بسیار بالا بوده و شما می توانید تقریبا همه چیز را برای اجاره قرار دهید. برای مثال اگر پارکینگ منزل شما بدون استفاده مانده است، می توانید در سایت Spacer آن را اجاره دهید. حتی اتومبیل شما نیز می تواند به صورت ساعتی و یا طولانی مدت در سایت های HyreCar، Getaround و Turo به اجاره گذاشته شود که براساس مدل و تمیز بودن آن قیمت‎گذاری خواهد شد. در نهایت شما می توانید از انباری برای نگهداری وسایل دیگران استفاده کنید.

برای مثال معضل بسیاری از افراد این است که وسایل حجیم خود نظیر قایق را نمی توانند در خانه جدید جای دهند. تحت این شرایط شما می-توانید از یک فضای مرده، کسب درآمد داشته باشید، با این حال توصیه می‎شود که در این رابطه حتما از مشتریان خود بخواهید که قفلی را تهیه کننده که شما به آن دسترسی نداشته باشید. این امر شما را از ادعاهای آتی در امان نگه خواهد داشت. در این رابطه سایت Pavemint گزینه مطلوبی محسوب می شود.

4-تحقیقات بازاریابی و تستر

برندهای مختلف نیاز به پایگاه آماری مناسبی برای تصمیمات خود دارند. این امر نیاز به تحقیقات میدانی را الزامی کرده است. شما می-توانید این نیاز را برای برندها انجام داده و درآمدی را داشته باشید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که تحقیقات، صرفا شامل بازدید میدانی نبوده و بسیاری از تحقیقات را از طریق اینترنت نیز می توان انجام داد. به همین خاطر نباید آن را بیش از حد سخت تلقی کنید. میزان درآمد آن نیز بستگی به مدت زمانی خواهد داشت که حاضر هستید برای این کار بگذارید، با این حال رقم آن کاملا مناسب است.

همچنین شما می توانید به عنوان تستر فعالیت کنید. برخلاف تصور عموم، این بخش تنها شامل موارد غذایی نشده و هر بخشی را دربر می گیرد. قرار دادن ویدئو ها و تصاویر خود در شبکه های اجتماعی، خود باعث محبوبیت شما خواهد شد که این امر به معنای امکان کسب درآمد از طریق تبلیغات نیز است.

مطلب مرتبط: آمادگی برای بازنشستگی / چگونه زندگی تان را خواهید گذراند؟

برای درک بهتر این موضوع بهتر است تا به انواع تسترهای موجود در شبکه-های اجتماعی نگاهی بیندازید. درواقع برخی از افراد تنها با بررسی گوشی های هوشمند، بازی و حتی فیلم های سینمایی به شهرتی فراتر از حد تصور دست پیدا کرده اند. در نهایت همکاری شما با برندهای مختلف می تواند شما را به درآمدی حتی بالاتر از قبل بازنشستگی برساند. درواقع با توجه به جذابیت این بخش، بسیاری از برندها به دنبال افرادی مشهور هستند تا محصولات آنها را معرفی و بررسی کند. در نهایت یکی دیگر از اقدامات این است که برندها از شما می‎خواهند که به سوالات افراد در سایت و شبکه های اجتماعی پاسخ دهید. درواقع برای یک صفحه ای که چند هزار تا چند میلیون دنبال‏کننده دارد، بدون شک پاسخگویی سریع بسیار سخت خواهد بود که شما با تنها در اختیار داشتن یک گوشی هوشمند می‎توانید به صورت شیفتی این اقدام را انجام داده و کسب درآمد داشته باشید. در این رابطه سایت PaidFocusGroups شما را به بازار کار این حوزه وصل خواهد کرد.

5-کار موقت

شما به عنوان فردی باتجربه، گزینه مناسبی برای شرکت هایی خواهید بود که برای مدتی کوتاه، فردی از تیم شرکت را از دست داده اند. برای مثال ممکن است یک کارمند به تازگی صاحب فرزند شده باشد و مرخصی چند هفته ای زایمان می تواند شرکت را با مشکلی جدی مواجه سازد. تحت این شرایط استخدام فردی جدید، برخلاف قوانین بوده و عملا هیچ فردی حاضر نیست تنها برای چند هفته در یک شرکت حضور داشته باشد. با این حال این موضوع برای شما کاملا متفاوت خواهد بود. علت این امر به این خاطر است که شما دیگر شرایط حضور دائم در یک شرکت را ندارید، با این حال حضور کوتاه مدت بدون مانع خواهد بود. به همین خاطر از مدیر شرکت سابق خود می توانید این گزینه را ارائه داده و از وی بخواهید تا آن را با مدیران سایر برندها به اشتراک بگذارد. در نهایت حضور و اعلام آمادگی در شرکت هایی که حوزه کاری آنها هماهنگ با توانایی شما است، می تواند کاملا شما را درگیر نگه دارد. درواقع بسیاری از شرکت ها حتی برای مرخصی های روزانه افراد نیز از چنین سیاستی استفاده می کنند تا راندمان تیم شرکت با کاهش مواجه نشود.

6-باغبانی

هر فردی تمایل دارد تا فضای خانه خود را زیبا کند. در این رابطه گل ها و گیاهان بهترین گزینه محسوب می شود. نکته‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بسیاری از آموزش ها را شما می-توانید از طریق جست وجو در اینترنت و مشاهده ویدئو های مختلف به دست آورید. همچنین پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا انجام این اقدام بسیار ساده باشد، با این حال به هر میزان که اطلاعات شما بالاتر باشد، امکان کسب درآمد بیشتر نیز مهیا خواهد بود. برای مثال افرادی که بتوانند بیماری ها و علل پژمردگی گیاهان را تشخیص داده و برای آن راه حلی را ارائه دهند، بدون شک تفاوت هایی را با افرادی که تنها قادر به کاشت و هرس هستند، خواهند داشت. در این رابطه سایت هایی نظیر Hortjobs و MyWeekendJobs برای پیدا کردن شغل کاملا مناسب خواهد بود. متوسط درآمد افراد در این حوزه ساعتی 14 دلار است.

7-پرستاری کودکان

جامعه امروز به سمتی در حال حرکت است که نیاز به کار کردن مرد و زن به امری حیاتی تبدیل شده و این امر باعث می شود تا مهد کودک ها کاملا ضروری باشند، با این حال بسیاری از کشورها نظیر هلند، هزینه بالایی را برای مهد تعیین کرده اند تا دیگر کار کردن یکی از زوجین عملا صرفه اقتصادی را نداشته باشد و در کنار کودکان خود باشند. با این حال بسیاری از زنان تمایل دارند تا کار کنند. درواقع علاقه و تحصیلات افراد باعث می شود که در صورتی که فعالیت کاری آنها مختل شود، با انواع افسردگی مواجه شده و این امر بر روی زندگی آنها تاثیر مخربی را به همراه خواهد داشت. تحت این شرایط شما می توانید این نیاز را با هزینه ای کاملا مقرون به صرفه انجام دهید. نتایج تحقیقات روانشناس ها نیز حاکی از آن است که بودن در کنار کودکان، برای روحیه سالمندان بسیار خوب خواهد بود. اگرچه برای آن نمی توان نرخ مشخصی را تعیین کرد و این امر کاملا توافقی است، با این حال به ازای هر ساعت شما حداقل 10 دلار درآمد به ازای هر ساعت را به دست خواهید آورد.

همچنین شما می توانید برخی از اقدامات خانه نظیر پخت و پز، شستن ظروف، تمیز کردن خانه و... را انجام دهید تا درآمد بالاتری را داشته باشید. همچنین صرفا الزامی به حضور در خانه افراد نبوده و می توانید در خانه خودتان از کودکان تا زمان بازگشت والدین، نگهداری کنید. در این رابطه سایت های Urbansitter و Sittercity دو گزینه بسیار خوب محسوب می شوند. همچنین شما می توانید تدریس خصوصی را نیز در زمینه های مختلف داشته باشید. برای این منظور سایت های Zeqr و skillshare انتخاب-های مناسبی هستند.

8-فروشندگی

نه‎تنها به صورت مستقیم، بلکه از طریق سایت هایی نظیر ebay می توانید وسایل و محصولات خود و یا دیگران را به فروش رسانده و از این طریق درآمدی را داشته باشید. بدون شک با نگاهی به انباری خود، متوجه بسیاری از وسایل خواهید شد که عملا برای شما کاربردی را ندارد. برای فروش مناسب هر نوع وسیله ای سایت های تخصصی وجود دارد. برای مثال برای فروش لباس، SnobSwap و برای وسایل الکترونیکی Declutt گزینه های کاملا مناسبی هستند. همچنین می توانید برای خود یک کسب و کار خانگی را راه‎اندازی کنید. برای مثال فروش شیرینی، ترشی و... یکی از این راهکارها محسوب می‎شود. در این زمینه سایت هایی نظیر Eat With a Local گزینه بسیار خوبی محسوب می شوند. درواقع بسیاری از افراد تمایل دارند تا غذاهای متنوع و خانگی را تجربه کنند. با این حال زمانی را برای آشپزی نداشته و شما می توانید از این نیاز برای کسب درآمد خود استفاده کنید. بسیاری از افراد در این رابطه حتی یک رستوران خانگی را ایجاد کرده و با افراد مختلف، ساعت‎ها را به گفت وگو می پردازند. این امر باعث می شود تا همواره در خانه شما رفت و آمد وجود داشته باشد و روحیه خود را حفظ کنید. این اقدام شما خصوصا برای توریست ها جذابیت بالایی را به همراه خواهد داشت. علت این امر به این خاطر است که آنها در کنار صرف یک غذای محلی، امکان گفت وگو با شما را پیدا خواهند کرد که این امر به شناخت بیشتر فرهنگ مردم مقصد خود منجر خواهد شد.

مطلب مرتبط: بهترین گزینه‌های سرمایه‌ گذاری در بازنشستگی

9-ترجمه

در نهایت اگر در زمینه ترجمه توانا باشید، می-توانید به صورت دورکاری فعالیت کنید. در این رابطه می توانید مدیریت یک سایت و تولید محتوا را نیز برعهده بگیرید. متوسط درآمد مترجمان 24 دلار به ازای هر ساعت بوده که رقم قابل توجهی محسوب می شود. با این حال فراموش نکنید که شما باید سرعت تایپ بالایی داشته باشید. در غیر این صورت کار در این زمینه بیش از حد زمان بر خواهد بود. سایت هایی نظیر Transcript به شما در پیدا کردن شغل در این رابطه کمک خواهد کرد.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 87
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 2
 • بازدید امروز : 26
 • باردید دیروز : 44
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 81
 • بازدید ماه : 119
 • بازدید سال : 1,189
 • بازدید کلی : 1,473